Oczyszczalnia ścieków kontra szamba betonowe

Często stosowane oczyszczalnie ścieków instalowane przy domu.

W Polsce jest coraz więcej ludzi mających na uwadze troskę o otaczający nas świat. Dzisiaj w dbałości o świat roślin i zwierząt wymyślone zostały małe oczyszczalnie ścieków. Na terenie całego kraju zespalają mrowie eksploatatorów. Aczkolwiek pomimo tego rzesza ludzi wybiera jednak szamba betonowe. Postaramy się przybliżyć wszystkie atrybuty przydomowej oczyszczalni nieczystości. Później zrobimy porównania z może i bardziej popularnym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla istotnego procentu społeczeństwa jest to decydujący czynnik, który ma wpływ na wybór zbiornika na ścieki. Polskie społeczeństwo niestety w porównaniu do do reszty krajów Unii Europejskiej zarabiają mało. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków kosztują co najmniej 4 000 zł. Jest to bez namysłu dużo wyższa cena niż za szamba betonowe, albowiem ich ceny zaczynają się już od 800 zł. Do kosztów końcowych powinno się doliczyć doświadczony transport i montaż. Ponadto można liczyć się z kupnem separatorów tłuszczów i innych zaawansowanych elementów wyposażenia.

Jak działa

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez zbędnego zastanawiania się jest specjalistyczna i eko. Umożliwia ona odzyskać w czasem bardzo dobrym procencie czystą wodę. Poziom czystości wody jest związany od firmy dostarczającej do tego nowości typu. Tak oczyszczona woda może zostać użyta do podlewania kwiatów czy też trawnika. Pomimo to czy warto aż tak dużo płacić? Coraz więcej wytwórców szamb betonowych tak istotnie zmieniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są bardzo dużo tańsze.

szamba betonowe

Wykorzystanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może funkcjonować tylko jako zbiornik do zbierania cieszy. Jest ona zaprojektowana w tym planie. Jej przeznaczonym zastosowaniem jest ewidentnie kumulowanie ścieków z domostwa i oczyszczenie ich w dużym stopniu. Jakkolwiek szamba betonowe znajdują o wiele większe wykorzystanie. Bo szamba betonowe są służą do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Należy wspomnieć, że mogą obsługiwać jako zbiorniki do kiszenia kapusty białej. Szamba betonowe mogą funkcjonować również jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są bardzo drogie. Ich cena jest głównie podyktowana poprzez surowiec z jakiego są budowane. Stosowane do wyboru plastik jest bardzo odporne oraz proekologiczne. Nie winien on wstępować w żadne reakcje ze ściekami bo mogło by to zrujnować florę bakteryjną. Szamba betonowe posiadają sporo niższą cenę, dlatego że beton jest tani. Nadobowiązkowo posiadają o wiele szersze zastosowanie. Myślimy, że nasz tekst rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.