Szamba betonowe przyjazne środowisku

Duża część budynków, które nie mają możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji musi posiadać bezodpływowy zbiornik. Przeznaczony on jest do gromadzenia ekskrementów. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu zbierania deszczówki bądź innych cieczy. Szamba betonowe są przednim rozwiązaniem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne.

Szamba betonowe

Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do zbierania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Producenci szamb betonowych w większości stosują najwyższą klasę żelbetonu zagęszczonego typu: B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Jest to sposób aby szamba betonowe mogły długo służyć klientowi. Czołowym etapem w produkcji jest wykonanie odlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. Etap drugi obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzana jest finalna jakość produktu. Cały proces zaświadcza klientowi o stu procentowej szczelności i wytrzymałości przez lata. Po montażu u użytkownika szambo przykrywane jest płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko przenikania wody do szamba.szamba betonowe
Do transportu i instalacji zbiornika potrzebny jest fachowy sprzęt budowlany. Producent szamb betonowych musi takowy posiadać w swoich placówkach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelnośćbardzo proekologiczny rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami.Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w mokrym terenie. Kolejnym aspektem jest fakt, że szamba betonowe są masywne. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. solidnie wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat. Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba – warto kupić

Dzięki takiemu czujnikowi wcale nie dozna się zjawiska wylewających się fekalii. Jest to nieprzyjemne i wręcz okropne doświadczenie. Takie zjawisko prawdopodobnie będzie problemowe, jeśli jest święto bądź niedziela i nie koniecznie dojedzie do nas firma zajmująca się wywozem nieczystości. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przepełnieniem zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu czujnikowi można wywinąć się od przepełnienia szamba. Płyn w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego szczebla alarmowego, powoduje uruchomienie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu wody można bez problemu zdążyć z zamówieniem firmy zajmującej się wywozem nieczystości.