Urządzenia UTM najważniejsze informacje

Urządzenia UTM

Internet współcześnie staje się wymagany w prowadzeniu firmy. Niezależnie od formatu każda firma korzysta z co najmniej jednego komputera podłączonego do sieci. Stacje komputerowe bardzo uefektywniają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, usprawniona jest wymiana informacji między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Współcześnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia sieciowego. Niestety równocześnie z rozwojem Internetu sukcesywnie rozbudowują swoją aktywność cyber przestępcy. O ile do zapewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość domownika w tym zakresie o tyle właściciel przedsiębiorstwa powinien systemowo zabezpieczyć swoją sieć kompetentnymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM.

Bezpieczeństwo sieci

urządzenia utmPrzedsiębiorcy powinni zadbać o znaczący poziom orientacji swoich pracowników w płaszczyźnie bezpiecznego poruszania się po sieci. Najpopularniejszymi zagrożeniami kierowanymi w przedsiębiorstwa są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na stacjach komputerowych w przedsiębiorstwie. Współcześnie hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły znawców, którzy posiadają niespotykaną wiedzę i fundusze. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo sprawne. Popularną drogą jaką złośliwe oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podają się za zaufane organizacje takie jak PGE, dostawca internetu. Dlatego wskazane jest zainwestować w urządzenia UTM, które są odporne na zaawansowane ataki cyber przestępców.

Uzupełniająco należy opracować profesjonalną politykę bezpieczeństwa jaka będzie obowiązywać na terenie przedsiębiorstwa. Standardy bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie podstawowe zabezpieczenia jak stosowanie mocnych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co określony okres czasu jak również profesjonalne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Współcześnie opracowanie właściwej i sprawnej polityki bezpieczeństwa jest dużo przystępniejsze niż kilka lat temu, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

UTM

Urządzenia UTM dają pewność najwyższej ochrony danych informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem znawców z dziedziny zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozległe to zabezpieczają sieć komputerową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu odbierania i wysyłania sygnału fizycznego, poprzez zabezpieczenie przesyłania pakietów danych szyfrując je, aż po warstwę aplikacji, odpowiedzialną za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie elementy takie jak: application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam,IPS, Weeb filter oraz moduł odpowiedzialny za raportowanie. Jak widać dzięki jednemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego mamy ciąg funkcjonalności, które ogólnie zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne koncerny.

VPN router

Kluczowym modułem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg ważnych funkcji. To dzięki niemu można umocnić bezpieczeństwo zasobów informatycznych przedsiębiorstwa niezależnie od miejsca przebywania osoby. W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa rozwijają się w szybki sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do informacji firmy w podróżach służbowych jak również regularnie dostępu zdalnego z domu. VPN router zapewnia ochronę przed wyciekiem danych na dodatek zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do danych wrażliwych firmy. Dodatkowo moduł ten odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem prób włamania, wirusów, spamu, dzięki czemu chroni urządzenia komputerowe i sieć oraz rozlegle ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z urządzeń mobilnych

Zapora sieciowa

Zapora sieciowa odpowiada za monitorowanie przesyłania informacji i zapisywanie istotnych faktów w logach. Ułatwia to ekspresowe i usprawnione dokonywanie modyfikacji w konfiguracji przez administratora. Hardware firewall jaki ma wbudowany system UTM Cyberoam proponuje inspekcję przesyłanych pakietów wiadomości między użytkownikami co ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo sieci, aplikacji i firmy.